Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Rover 25 ) Wycieki oleju głośna praca silnika spadek mocy . Złom ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover 25 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lgronek

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Rover 200 SDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Mar 2014, 11:39
Temat postu:

Wycieki oleju głośna praca silnika spadek mocy . Złom ?


Witam . Mam problem z roverem 200 2.0 sdi . Sprawa wygląda następująco zakupiłem jakiś czas temu autko po nie całym tygodniu zauważyłem straszne wycieki . Pod autem widać je najmocniej ze strony wspomagania, rozrządu i skrzyni spód zalany . Olej wymieniony przed samym kupnem przez poprzedniego właściciela filtry też . Do wycieków doszła głośna praca silnika (na końcu dołącze link do filmu na który znalazłem w necie z identycznym dzwiękiem pracy silnika) następny objaw to spadek mocy autko nie zbiera się już tak jak dosłownie tydzień temu ponadto przy 2tys+ obrotów słysze jakby turbina brała lewe powietrze coś ala podmuchy wiatru i przy przyspieszaniu autko buczy jakby się dławiło . Jakby tego było mało to przy przekręconym kluczyku na zapłon coś cyka w silniku cały czas. Silnik pracuje głośno a w autku wszystko się trzęsie kierownica drży pedały też drążek skrzyni biegów także. Dziwi mnie to że wszystkie te objawy pojawiły się nagle i wszystko naraz . Dodam że olej w silniku cały czas ten sam stan. Odpala normalnie nie ma z tym problemu . Wczoraj zauważyłem pęknięte gumy od przegubu i lekki luz na łącznikach stabilizatorów, następnie oponki mam dość stare bieżnik ok rocznik nie ciekawy ale już zamówiłem nowe letnie co do reszty zawieszenia stan super sprawdzone 2 dni temu na diagnostyce hamulce także . Temperatura jest na liczniku cały czas po nagrzaniu stała kreska w połowie spalanie nie wzrosło . Przy zmianie biegów skrzynia zachowuje się normalnie nic nie zgrzyta biegi wchodzą tak jak powinny sprzęgło nie ślizga się, obroty silnika nie skaczą są można powiedzieć idealne . Klima działa tyle że ogrzewanie chodzi tak jakby go praktycznie nie było. Mechanik patrząc i kierując samochodem nie był jakoś negatywnie nastawiony ale także nie potrafił nic konkretnego powiedzieć auto oddaje w środę do warsztatu a zakładając post mam na celu uświadomienie sobie cen naprawy i diagnozy od urzytkowników którzy spotkali się z tym gdyż nie chce być naciągnięty na dodatkowe koszta. dołączam link do dzwięku jaki wydaje silnik podczs swojej pracy http://www.youtube.com/watch?v=iXg5EX20E8E . Mam nadzieję że jakoś zniosę tą naprawę bo wydaje mi się że to kosmiczne koszta. Pozdrawiam i z góry dziękuje za poświęcony czas .
Powrót do góry
mariss

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: opel
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 00:36
Temat postu:

Re: ( Rover 25 ) Wycieki oleju głośna praca silnika spadek mocy . Złom ?


Można gdybać wiele. Najlepiej wybrać się do mechanika i on zdiagnozuje i oceni problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover 25 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Rover 25 »

Opinie o samochodach Rover 25 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Rover 25 ) Porady, problemy techniczne

15) obroty »





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System