Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Rover seria 200 ) problem z płynem chłodniczym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweł123

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 1

Posiadane auto: ROVER 214I 1.4,75K.97r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2008, 10:02
Temat postu:

problem z płynem chłodniczym


witam mam problem z roverem 214 ,ciągle ubywa mi płynu chłodniczego i muszę dolewać, a po dłuższej jeździe jak odkręcam nakrętke od zbiornika z płynem to nagle paruje i buzuje i powoli podnosi sie do góry ,czy to może byc problem z uszczelką na głowicy?
Powrót do góry
gadu-gadu
jakotrak

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: rover 825,passat b5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 00:31
Temat postu:

Problem z płynem chłodzącym


Witaj.Sprawdz czy nie przybywa ci oleju w śilniku lub czy są szczelne przewody,chłodnica i pompa.A z tym zbiorniczkiem to byś musiał sie lepiej upewnic,zawsze gdy po dłurzszej jeżdzie otworzysz korek to jest małe ciśnionko,a przy uszkodzonej uszczelce to waliło by plyn do góry i czuc było by spaliny.Sprawdz to,a jerzeli nie dojdziesz co to jest to jedz do fachowca. Smile
_________________
Kocham bolida swego jak siebie samego....
Powrót do góry
dominowp

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: ROVER 200 1.4 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 15:21
Temat postu:

Re: ( Rover seria 200 ) problem z płynem chłodniczym


Witam , mam podobny problem a dodatkowo mam tzw kawę w zbiorniczku, zauważyłem dwie rzeczy : płynu nie ubywa kiedy staram sie zanadto nie przekraczać 2tyś obr. oraz kiedy nagrzewnica nie jest ustawiona na full tylko trochę chłodniej , zastanawia mnie czy nie jest to wina czujnika temperatury, czy termostat nie włącza sie za późno a silnik sie przegrzewa Ostatnio zrobilem jednego dnia 300km, starałem sie jechać oszczędnie 90-100km/h bez szarpania przy wyprzedzeniu - nie ubyło nic . Stan oleju trzyma sie w normie i nie widać ubytków
Ktoś ma jakis pomysl co mam zrobić żeby uniknąć dolewania no i ta kawa w zbiorniczku wyrównawczym Dzięki za pomoc z góry
pozdr.
Powrót do góry
szunaj

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Panda II 1,1 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 19:57
Temat postu:

Kawa w zbiorniczku


dominowp napisał:
Witam , mam podobny problem a dodatkowo mam tzw kawę w zbiorniczku, zauważyłem dwie rzeczy : płynu nie ubywa kiedy staram sie zanadto nie przekraczać 2tyś obr. oraz kiedy nagrzewnica nie jest ustawiona na full tylko trochę chłodniej , zastanawia mnie czy nie jest to wina czujnika temperatury, czy termostat nie włącza sie za późno a silnik sie przegrzewa Ostatnio zrobilem jednego dnia 300km, starałem sie jechać oszczędnie 90-100km/h bez szarpania przy wyprzedzeniu - nie ubyło nic . Stan oleju trzyma sie w normie i nie widać ubytków
Ktoś ma jakis pomysl co mam zrobić żeby uniknąć dolewania no i ta kawa w zbiorniczku wyrównawczym Dzięki za pomoc z góry
pozdr.


Mam podobny problem w całym układzie chłodzeniu mam majonez.Mechanik zdjął głowicę głowica szczelna sprawdzana uszczelka nie puszczała płynu do oleju płyn ubywał szybko .Stanęło na tym że musi być blok pęknięty i olej pod ciśnieniem dostaje się do chłodzenia.Czy ktoś może miał taki przypadek i gdzie szukać przyczyny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Rover seria 200 »

Opinie o samochodach Rover seria 200 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne

10) awaria »





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System