Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Rover seria 400 ) Problem z Roverkiem 416 Si



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PAWELMAGIK

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Rover 416 Si 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 12:28
Temat postu:

Problem z Roverkiem 416 Si


Witajcie. Mam problem z moim Roverkiem 416 Si 1996r. Wczoraj gdy wróciłem do domu będąc pod samym garażem dziwnym trafem temperatura silnika podskoczyła na maxa. Zaczęło mi kopcić z pod maski. Otworzyłem klape i zobaczyłem żeze zbiornika wyrównawczego od chłodnicy wypływa wrzacy płyn wraz z olejem. Nie wiem jaka była tego przyczyna. czy wydmuchało mi uczszelke pod głowicą ? prosze o pomoc. Dodam ze z silnika ubyło mi oleju. wcześniej nie maiłem żadnych objaw że coś jest nie tak. Sad Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
PRZEMO1234

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 1

Posiadane auto: rover416i 1999 112km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 02:02
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) Problem z Roverkiem 416 Si


Witam.Ja miesiąc temu też przyprowadziłem rovera z silnikiem 1.6 i mam to samo pamiętaj jak będziesz wymieniał uszczelkę pod głowicą by wymienić też śruby bo one się rozciągają i już nie nadają się drugi raz powiem Ci że to normalne nie można go przegrzewać rovery strasznie tego nie lubią ja za komplet śrub zapłaciłem około 200zł plus reszta gratów.Jak coś to pisz pomogę ile mogę...pozdrawiam Przemek
Powrót do góry
jarojaro

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 2

Posiadane auto: rover 416 sli
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 18:01
Temat postu:

rover


jesli olej jest w chlodnicy to na pewno pekla uszczelka pod glowica, jesli jechales z tym problemem to jes prawdopodobienstwo ze silnik mogl sie zatrzec, czyli niezly wydatek, najlepiej jakbys wymienil silnik lub sprzedal go po wymianie uszczelki bo roverki maj to do siebie ze sie psuja i po naprawie nie sa calkowicie sprawne, pozdro
Powrót do góry
domy

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 15:53
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) Problem z Roverkiem 416 Si


oj z tym się nie zgodzę, po wymianie uszczelki mój smiga jeszcze lepiej. Smile nawet z tydzień po wymianie pękł mi przewód blok-chłodnica i dojechałem bez problemu do domu (200km) ale na odkręconym korku i do 100km/h po wymianie smiga jak ta lala znówSmile
Powrót do góry
guziczek79

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaski
Posiadane auto: Volvo V 40 1.9 td 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 08:23
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) Problem z Roverkiem 416 Si


Witam .Jeśli wywaliło Ci olej do płynu chłodzącego to bez wątpienia wysadziło uszczelkę pod głowicą.Po wymianie uszczelki przydało by się też splanować głowicę gdyż nie wiadomo jak po odkręceniu może się później ułożyć i żeby nie okazało się że po zrobieniu paru tysięcy znowu"wysadzi" uszczelkę Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 08:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
guziczek79

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kaski
Posiadane auto: Volvo V 40 1.9 td 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2009, 08:27
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) Problem z Roverkiem 416 Si


Witam .Jeśli wywaliło Ci olej do płynu chłodzącego to bez wątpienia wysadziło uszczelkę pod głowicą.Po wymianie uszczelki przydało by się też splanować głowicę gdyż nie wiadomo jak po odkręceniu może się później ułożyć i żeby nie okazało się że po zrobieniu paru tysięcy znowu"wysadzi" uszczelkę Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Rover seria 400 »

Opinie o samochodach Rover seria 400 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne

11) gasnie »
18) ocynk »





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System