Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 17:49
Temat postu:

Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Witam wszystkich!!!
Zdałem prawo jazdy i chce sobie sprawić teraz jakieś autko do max 9tyś zł... Będę jeździł tygodniowo max 400km... Co byście polecili???
Moje wymagania:
- benzyna z gazem lub diesel
- 4/5 drzwi
- przynajmniej 1 poduszka powietrzna
- zderzaki w kolorze nadwozia
- centralny zamek
- dobrze aby były elektryczne szyby
- małe spalanie
- nie za duży gabarytowo

Zastanawiałem się głównie nad ibizką, cordobą oraz renault megane, laguna, vw golf 3 w dalszej myśli nad ford mondeo, fiat punto, siena, brava ale czy kupie coś dobrego w takiej cenie??? A może polecacie coś innego????
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 20:59
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Golf, laguna, mondeo skreśl...

Reszta jest OK Smile


Polecam mimo wszystko fiacika, ale zadbanego...nie wiem ile masz lat, czy masz dużą rodzinę/dzieci, do czego ma służyć auto...bo ja poleciłbym ci Bravo w dieslu bądź z silnikiem takim jak mój - 1,2 16V, bez gazu mam i pali 5,5-6,5/100km Smile

Za 9 powinieneś coś kupić, ewentualnie musiałbyś dodać z 500-1000 zł, bo tak ja właśnie cenię swojego a mam rok 98/99 Smile


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 10:43
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


mam 19 lat.... będzie to moje pierwsze autko....autko będzie służyło głównie do jady do szkoły i nieraz wypadu na miasto czyli ok tygodniowo będę robił 300km.... Czy Bravo ma miejsce na radio bo jakoś nie widziałem nigdy??? Smile ... jak jest z megane i laguną słyszałem że są awaryjne jak to jest naprawdę??? Jaki silniczek najlepszy jest do gazu???
Powrót do góry
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Polecam Opla Astre I
Bardzo trwały samochód.
Silnik 1,4 lub 1,6.
za 9 tys możesz mieć bardzo dobry stan tego autka.
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 16:58
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Punto może być dobrym rozwiązaniem,nastepnie seat cordoba badz ibiza.Z francuzami sobie daruj bo części cię zjedzą,dobrą oferta jest faktycznie opel tylko musisz wziac pod uwage ze to opel:Palbo sie przemóc i zakupić lanosa ktory nie jest taki zly jak sie o nim mówi.Podaruj sobie golfy,bmw i takie tam inne tego typu,zwróć uwagę na marki które lubią osoby około 40 lat. Duzo latwiej jest znależć zadbany nie "tyrany"egzemplarz. Czasami też warto jest kupic auto z podstawowym lipnym wyposażeniem w dobrym stanie niż z super opcja i wyeksploatowany.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 16:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 21:02
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Luke16 napisał:
mam 19 lat.... będzie to moje pierwsze autko....autko będzie służyło głównie do jady do szkoły i nieraz wypadu na miasto czyli ok tygodniowo będę robił 300km.... Czy Bravo ma miejsce na radio bo jakoś nie widziałem nigdy??? Smile ... jak jest z megane i laguną słyszałem że są awaryjne jak to jest naprawdę??? Jaki silniczek najlepszy jest do gazu???


Bravo ma wbudowane oryginalne radio, ale jeżeli chcesz lepszego dźwięku kupujesz zaślepkę i montujesz radio jakie chcesz...

Megane nie jest złe, ale musi by zadbane, a laguna to skarbonka i auto dla rodzin..jako 19 latka nie stać cię na nie...

A co do postu kolegi, który sugerował że jak auto jest dobrze wyposażone to jest wyeksploatowane...ja mam 98/99 rok i najechane 120 tys. w wyposażeniu - wspomaganie, ABS, el. szyby, 4x Poduszka powietrzna, fotel góra dół, kierownica góra dół i nie wiem co tam jeszcze...a wszystko jest OK Smile nie ma reguły...

Astry I - są stare, zgnite, zajeżdżone...tak samo jak golfy... ciężko coś dobrego znaleźć, a ty jako 19 latek pewnie chciałbyś furą zabłyszczeć..się nie dziwię...ale za 9 tys. to nie dasz rady Smile


Pozdrawiam

p.s. Bravo pomimo wyglądu nie jest autem sportowym i jak zaczniesz je ujeżdżać to raz dwa się rozsypie...Jak dla ciebie polecam silnik 1,2 16V(jest ekonomiczny i żwawy).
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
william_2

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 21:05
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Kolega KiMCIo ma racje te silniczki są wręcz cudowne ja co prawda mam zwykły 1,2 nie na 16v ale nie narzekam na spalaniie (ja smigam/lem twingo). A tak poza tym to mam tez małe pytanko - wczoraj stałem się szczęśliwym (bądź nie to sie odaże) posiadaczem Megane 1997, autko absolutnie nie było w zakresie moich zainteresowań, jednak kupiłem ponieważ jego poprzednim wlaścicielem był starszy człowiek (dokladnie 66 lat) i zdecydowanie wygrały względy ekonomiczne - to znaczy renia ma przejechane 102 tysiące km i absolutnie pełną książkę serwisową... Nikt inny samochodem nie jeżdził a jak zajrzałem do środka i jak go dziadek odpalil to już wiedziałem że to będzie moje auto Smile i tak zrobiłem, niestety nic nie wiem na temat tego silnika - poproszę o jakies info Renault Megane 1997 Classic 1,6 (zwykły) najbardziej spalanie i ewentualnie to co najczęściej w tych autkach się psuje...Z góry dziekuję Smile
_________________
Łukasz W. Pabianice
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 11:33
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Wiliam, ale ja pisałem o 1,2 16V z fiata a nie z renaulta Razz

Ale takie clio z 1,2 też daje radę Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 14:16
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Czasami też warto jest kupic auto z podstawowym lipnym wyposażeniem w dobrym stanie niż z super opcja i wyeksploatowany.

Miałem na myśli ze nie warto polecieć na super opcje w wyeksploatowanym samochodzie majac mozliwosc kupić auto w gorszej opcji ale w lepszym stanie
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 22:07
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Tu sie zgadzam, jak bym miał do wyboru zadbanego golasa, albo wypasioną padaczkę to wybiorę golasa....ideałem jednak jest zadbany full wypas Very Happy


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 23:21
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


czyli fiat nie jest już taki zły jak to ludzie na niego sra...ą.... bo nawet przysłowie mówi ford i fiat g...wno wart.... A jeszcze pytanko a jak się sprawują w bravie silniczki 1.6????
No opel jest już baaardzo stary....... Myslałem głównie o polo 1.9 D lub felicji 1.9 D
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 11:15
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


A no nie jest taki zły,czasami sie sypnie coś, ale części są tanie i nei ucierpisz zbytnio. Moze warto by było sie rozejrzeć za Kia Rio?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 14:23
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


Felicja 1.9D z tego co słyszałem straszny muł i kiepsko wykonana jest

PS: co to "Ford i fiat g....wart" to jaki własciciel taki samóchod
mam jednego fiata od 8 lat i chodzi jak zegarek bez żadnych wad Razz
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
Luke16

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 25


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 14:43
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


prawdopodobnie za 2 tygodnie kupie 80 w 1.8 z gazem z 1990 za małe pieniądze od znajomego ale audi ma małą wade a mianowicie nie ma wspomagania i moje pytnako jak się kręci bez niego???

Co lepsze audi 80 z 1990 roku czy opel astra I 1.7 Diesel 1998 rok w full wypasie???
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 15:36
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Pierwsze autko za ok 9 tyś zł???


jeżeli taka sama cena to wybrałbym astre...ale silnik drogi w naprawie, wiec uważaj..miałem corse z 1,5 dieslem...silnik isuzu...nawet korek do wlewania oleju był po 40 pln, a do reszty silnikow mozna bylo kupic za 7-10 pln.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System