Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Rover seria 200 ) Skoki obrotów silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andreios

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Audi A4 (B5) 99/00 1.9 AFN
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 11:38
Temat postu:

Skoki obrotów silnika


Witam.
Wpisując w wyszukiwarce temat skoków obrotów wyszukiwarka nie odnalazła nic zbliżonego do mojego tematu.
Autko o którym chcę wspomnieć to Rover 200 1.4 1999 rok.
Problem jaki się ukazał przy pracy silnika to skoki obrotów do różnych prędkości zwłaszcza na zimnym silniku (ale po rozgrzaniu również to zauważyłem lecz sporadycznie). Skoki to nawet powyżej 2 tys. obrotów i przez chwilę obroty te potrafią się utrzymać po czym spadają powoli płynnie, a czasem skokowo.
Przy tych dziwnych wahaniach obrotów silnika z prawej strony kokpitu słychać wyraźny stukot tak jakby jakiegoś przekaźnika. Odgłos ma charakter metaliczny.
Autko w tym momencie jest mało użytkowane ale do czasu aż odbiorę stały dowód rejestracyjny. Staram się go odpalać co jakiś czas gdy stoi. Zakupiłem go 1,5 miesiąca temu i na początku takich numerów z silnikiem nie miałem zwłaszcza, że w czasie zakupu nie było takich niskich temperatur. Teraz gdy dużo stoi na parkingu przy niskich temperaturach pojawił się właśnie powyższy problem. Zależy mi na lokalizacji usterki, gdyż takie zachowanie wydaje mi się, iż może mieć niebezpieczne skutki podczas jazdy, zwłaszcza jeżeli nagle skoczą obroty do prawie 3 tys. Autko zakupiłem dla dziewczyny, która uczy się jeździć po odebraniu prawa jazdy więc nie chciałbym aby była przeze mnie narażona na nieprzyjemne skutki Smile
Bardzo proszę o rozwiązanie problemu za co serdecznie z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
andreios

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Audi A4 (B5) 99/00 1.9 AFN
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 15:44
Temat postu:

Re: ( Rover seria 200 ) Skoki obrotów silnika


Właśnie przed chwilą byłem odpalić autko i przyglądnąć się silnikowi krokowemu. Teraz nie wskazywał takich objawów jak wczoraj lub dzisiaj rano. Chciałbym wyjaśnić ten problem i usunąć usterkę ze względu na bezpieczeństwo dziewczyny, która będzie jeździła tym autem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Rover seria 200 »

Opinie o samochodach Rover seria 200 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Rover seria 200 ) Porady, problemy techniczne

10) awaria »





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System