Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Rover seria 400 ) problem z rover 416



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawellazy

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lis 2008, 20:09
Temat postu:

problem z rover 416


Witam wszystkich. Mam problem z moim roverkiem 416 Si rok 1996. otóz od jaiegoś czasu dręczy mnie szarpanie gdy jeżdze na wniskich obrotach. Najgorze =j jest w jezdzie w korku bo wtedy dy np. wrzuce 2 bieg i dan niski gaz to samochodem mi okropnie szarpie. To jrest nie do zniesienia. gdy wejdzie na wyzsze obroty to jest ok. To samo gdy wrzuce 1 i jade na obrotach rzedu 1,5 ty wtedy po dodaniu gazu szarpie mi rowniez silnikiem. wymieniłem świece przewody wm. A problem dalej pozostał. prosze o porady,,,,,,,,,,
Powrót do góry
romekero

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 2

Posiadane auto: rover 400 1.4 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 23:45
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) problem z rover 416


mam to samo moze ktos doradzic
Powrót do góry
djarek87

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Rover 416
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Sty 2009, 19:05
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) problem z rover 416


Podejrzewam że do tej pory Uporałeś się już z tym problemem ale może komuś przydadzą się moje rozważania. Miałem podobnie. Szarpał na niskich obrotach i było to nie do zniesienia. Tym bardziej, że stwarzało to niebezpieczne sytuacje, np. wyjeżdżałem ze skrzyżowania a on wtedy się "dławił". U mnie wystarczyło wymienić świece i przewody na nowe, ale może być też coś z regulacją gazu (jeśli samochód jest z LPG), albo coś ze sterownikami w głównym komputerze, więc warto byłoby pojechać do warsztatu i podpiąć pod komputer.


P.S. Szukam instrukcji obsługi w języku polskim do Rovera 416, albo książki napraw. Czy Ktoś może posiada i mógłby udostępnić?
Powrót do góry
Tomeek27

Czytelnik



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 20:37
Temat postu:

Re: ( Rover seria 400 ) problem z rover 416


Cześć. Miałem identyczne objawy w swoim roverku 416 (96r), jazda na niskich obrotach przyprawiała mnie o rozstrój nerwowy, szarpało, dławiło, czasami nawet potrafił zgasnąć przed dojeżdżaniem do skrzyżowania. Udałem się do elektryka, który podłączył samochód pod komputer. komputer nie wykazał żadnych błędów. Elektryk przeczyścił tez regulator biegu jałowego, ale niestety objawy nie ustąpiły. Rozkręciłem w domu kopułkę i przeczyściłem z nalotu, wykręciłem świece (miały dosyć dużą przerwę prawie 12mm) sklepałem je do 0,95mm (wiem lepiej kupic nowe:) samochód OŻYŁSmile jak narazie żadnego szarpania. Very Happy Jeszcze w niedalekiej przyszłości wymienie kable na nowe oraz świece. Pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Rover seria 400 »

Opinie o samochodach Rover seria 400 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Rover seria 400 ) Porady, problemy techniczne

11) gasnie »
18) ocynk »





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System