Rover

ogłoszeniaceny używanychforumczęścioponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) corsa d wyłącza się lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halomistrz

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): k-g
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 14:45
Temat postu:

corsa d wyłącza się lpg


Mam corsę 1,2 z 2014 r i przebiegiem 67tys.km z fabrycznym LPG i czasami w aucie wyłącza się lpg.Konkretnie po odpaleniu auta powinna migać lampka od lpg i po nagrzaniu autko przechodzi na gaz i lampka świeci ciągłym światłem.I tak zazwyczaj jest -samochód jeździ dobrze nic w trakcie jazdy sie nie dzieje złego.Ale czasami po uruchomieniu lampka nie miga (tak jakby się go ręcznie przełączyło na benzynę) i muszę nacisnąć przycisk żeby autko przeszło na zasilanie gazowe.Co może być powodem takich wyłączeń?zauważyłem że często dzieje się tak jak odpali się silnik żeby np wyjechać z garażu ,zgasi i odpala za np 5 minut i wtedy jest przełączone na benzynę.Wygląda że auto tak reaguje jak tylko chwilę pracuje i jest gaszone i za parę chwil odpalane ponownie
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 04 Wrz 2017, 13:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) corsa d wyłącza się lpg


Nie wiem co dokładnie masz założone w lpg i jak wpinane itp itp.
Z tego co zrozumiałem problem jest taki,że czasami centralka w kabinie nie "świeci się" i nie informuje a zachowuje się jak na etapie ręcznego przełączenia na Pb.
Na początek sprawdź podłączenia instalacji lpg do masy i napięcia na aku ...stan tych połączeń. Sygnał "po stacyjce" raczej znajdzie gaziarz tak samo jak podłączenia-połączenia...po za tym bardzo prawdopodobne uszkodzenie centralki w kabinie.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
halomistrz

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): k-g
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 09:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) corsa d wyłącza się lpg


Klemy czyste,akumulator sprawny,co do połączeń instalacji to będzie trudne ponieważ instalacja jest fabryczna Landirenzo montowana w fabryce i nie widać dodatkowych połączeń jak w instalacjach dokładanych.Narazie chyba sobie odpuszczę ponieważ sytuacja występuje wyłącznie wtedy gdy następuje zgaszenie silnika i bardzo krótka przerwa w jego pracy i kolejne odpalenie.Zastanawiam się czy wymiana filterków by nie pomogła,szczególnie tego przy parowniku,ale jest tam fatalny dostęp.Nie dam raczej rady wyjąć zabezpieczenia pod elektrozaworem i ponownie go założyć.Trzeba będzie chyba wykręcić cały elektrozawór z parownika,a to wiąże się z odkręceniem rurki doprowadzającej gaz.(w poprzednich moich autach dostęp do tego był) Pojadę chyba do gazownika wymienić ten filtr fazy ciekłej i zobaczymy.Auto mam od pół roku i nie wiem co było między czasie robione ,bo auto pofirmowe ale z przebiegiem niecałych 70 tys.km (niestety niezbyt wcześniej serwisowane)
Powrót do góry
halomistrz

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): k-g
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Wrz 2017, 17:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) corsa d wyłącza się lpg


Wczoraj zdarzyła się dziwna rzecz,mianowicie auto przeszło samo na benzynę i nie dało się go przełączyć na gaz (lampka w przycisku po naciśnięciu mignęła kilka razy i gasła i tak za każdym razem) po zgaszeniu silnika i odczekaniu kilku minut wszystko wróciło do normy.Miałem wrażenie że zanim mi się to pojawiło ,na moment błysnął check, ale nie mam pewności bo to był moment.Po tym zdarzeniu na ok 2 godz odłączyłem akumulator oraz złącza komputera silnika i komputera lpg (może coś na złączach nie stykało?) Na razie auto śmiga ,ale coś mu widać dolega.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum ROVER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja






Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System